Start > Blog > Co zabrać ze sobą do hotelu?

Co zabrać ze sobą do hotelu?

Planujesz nocleg w hotelu? Zastanawiasz się, co ze sobą zabrać? Dobrą praktyką jest sprawdzenie liczby gwiazdek posiadanych przez dany obiekt.

Co zabrać ze sobą do hotelu?


Planujesz nocleg w hotelu? Zastanawiasz się, co ze sobą zabrać? Dobrą praktyką jest sprawdzenie liczby gwiazdek posiadanych przez dany obiekt. Gwiazdki w tym przypadku stanowią najlepsze źródło informacji w zakresie tego, w co wyposażony będzie pokój. Standard hotelu możesz sprawdzić w potwierdzeniu rezerwacji lub na stronie internetowej. Im więcej gwiazdek ma hotel, w którym planujesz się zameldować, tym więcej niezbędnych urządzeń i gadżetów znajdziesz na wyposażeniu pokoju.

Ręcznik: Dlaczego raz jest, a raz go nie ma?


Jeśli dotychczas korzystałeś głównie z oferty pensjonatów przywykłeś do tego, że ręczniki mogą być, ale nie muszą… W przypadku hoteli wyposażenie pokoju w ręczniki stanowi standard i to niezależnie od liczby gwiazdek. W pokoju znajdziesz więc minimum jeden duży i jeden mniejszy ręcznik. Codziennie możesz się również spodziewać wymiany całego kompletu. W niektórych hotelach sam decydujesz, które ręczniki mają być wymienione podczas sprzątania.

Ładowarka: Czy znajdzie się w recepcji?


Obecnie zdecydowana większość gości hotelowych podróżuje w towarzystwie urządzeń mobilnych, które do prawidłowego działania wymagają… ładowarki. Hotele nie mają obowiązku zapewniać gościom ładowarek do smartfonów, tabletów, laptopów, czy innych urządzeń elektronicznych. De facto, znalezienie wolnej ładowarki w hotelu może się okazać bardzo trudne. Dlatego warto zabierać ją ze sobą, zwłaszcza planując wyjazd biznesowy.

Suszarka do włosów


Suszarki do włosów stanowią słaby punkt wyposażenia pokoi. Wymagane są w prawdzie w hotelach 4* i 5*, jednak nawet w tych mogą się okazać niewystarczające do Twoich potrzeb. Aby uniknąć nieprzyjemniej niespodzianki warto zapakować do bagażu suszarkę turystyczną. Urządzenie nie zajmuje zbyt wiele miejsca, a oferuje optymalną moc pozwalając na szybkie i sprawne ułożenie włosów.

Podstawowe kosmetyki: Czego nie muszę mieć w kosmetyczce?


W pokoju hotelowym, częściej w przynależnej do niego łazience znajdziesz podstawowe przybory kąpielowe. Mydło do rąk, żel pod prysznic oraz szampon stanowią wyposażenie standardowe. Jeśli więc nie jesteś przyzwyczajony do korzystania z konkretnych kosmetyków, możesz zaoszczędzić miejsce w bagażu pozostawiając je w domu. Nie zapomnij natomiast pasty i szczoteczki do zębów. Jeśli przybory te są dostępne w hotelowym sklepiku, to z pewnością nie będą tanie.

Butelka wody


Planując pobyt w hotelu 1* i 2* warto zabrać z sobą butelkę ulubionej wody mineralnej. Hotele te nie oferują wody, ani minibarku w standardzie. Woda z pewnością przyda się podczas nocnego odpoczynku. Klimatyzacja wysusza powietrze i zwiększa pragnienie.
powrót