Start > Blog > Gdzie z bonem turystycznym?

Gdzie z bonem turystycznym?

Bon turystyczny to nowa forma wsparcia polskich rodzin w sytuacji osłabienia gospodarki przez pandemię COVID-19.
Za pomocą bonu turystycznego można dokonać płatności za usługi hotelarskie oraz imprezy turystyczne realizowane przez przedsiębiorcę turystycznego lub organizację pożytku publicznego na terenie kraju. W praktyce oznacza to, że bon turystyczny możemy wykorzystać do zapłaty za wyjazd dziecka na kolonie lub obóz młodzieżowy organizowany na terenie Polski, jak również za pobyt hotelu.

Gdzie szukać hoteli honorujących bon turystyczny? Jak wybrać spośród nich ten najlepszy?

Hotel z bonem turystycznym – województwo łódzkie

Zacznijmy od tego, że bon turystyczny możemy zrealizować w każdym obiekcie, który zdecydował się przystąpić do rządowego programu wsparcia. Nie musimy się więc kierować tym, że z bonem turystycznym możemy pojechać wyłącznie do hotelu nastawionego na obsługę najmłodszych. To istotna informacja, ponieważ nie każdy hotel przyjazny dla rodzin z dziećmi jest jako taki promowany. Doskonałym przykładem na terenie województwa łódzkiego jest Hotel Mercure Piotrków Trybunalski Vestil***, który dla większości Gości znany jest przede wszystkim z prowadzonego w ramach hotelu centrum konferencyjnego oraz SPA Łaźnie Piwne Vestil. Tymczasem Hotel Mercure Piotrków Trybunalski Vestil*** nie tylko honoruje bony turystyczne, ale – co najważniejsze – jest miejscem przyjaznym dla rodzin z dziećmi.

W hotelu możemy liczyć na szereg udogodnień dla najmłodszych – podstawowym są przestronne trzy- i czteroosobowe pokoje, dzięki którym cała rodzina może się tu czuć jak u siebie w domu. Jednocześnie rodzice najmłodszych gości mogą liczyć na łóżeczko dla dziecka. W hotelowej restauracji są również dostępne wysokie krzesełka do karmienia, dzięki czemu każde miejsce w hotelu jest dogodne i przystosowane do potrzeb najmłodszych. Jednak umeblowanie to nie wszystko. W Hotelu Mercure Piotrków Trybunalski Vestil*** mali goście mogą liczyć na swój własny kącik z zabawkami, a w Restauracji Pepper&Salt na atrakcyjne Kids Menu, które Szef Kuchni przygotował specjalnie z myślą o swoich najbardziej wymagających Gościach.

Gdzie z bonem turystycznym i jak go zrealizować?

Aby uniknąć ewentualnych trudności z realizacją bonu turystycznego o takim zamiarze warto poinformować pracownika hotelu już na etapie rezerwacji pokoju. Wówczas uzyskamy informacje jak prawidłowo zrealizować bon turystyczny, a w razie potrzeby będziemy mieli czas na ewentualne dopełnienie formalności. Jednocześnie pracownik hotelu udzieli nam informacji co do świadczeń, za jakie możemy zapłacić korzystając z bonu turystycznego.
powrót